محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 3
  • بازدید دیروز : 6
  • بازدید کل : 10899

نخستین مطالعه جهانی برای بررسی تأثیر فناوری بر کودکان


نخستین مطالعه جهانی در مورد تأثیر فناوری دیجیتال بر روی کودکان در دانشگاه صنعتی کوئینزلند استرالیا انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، نخستین مطالعه جهانی در مورد تأثیر فناوری دیجیتال بر روی کودکان در دانشگاه صنعتی کوئینزلند استرالیا (QUT) انجام خواهد شد.

دولت فدرال استرالیا به همین منظور ۳۴.۹ میلیون دلار برای تأسیس یک مرکز تحقیقاتی کمک می‌کند.

دن تاهان، وزیر آموزش و پرورش استرالیا روز گذشته گفت: مرکز جدید تعالی شورای تحقیقات استرالیا (ARC) قطب همکاری بین‌المللی برای اطلاع رسانی تأثیر استفاده از فناوری‌های دیجیتال بر کودکان در سراسر جهان خواهد بود.

تاهان تأکید کرد:‌ «فرزندان ما با دسترسی بی‌سابقه به فناوری در حال رشد هستند و باید تأثیر آن بر روی آنها را بهتر بفهمیم».

این مرکز جدید قرار است، اثرات فناوری دیجیتال بر روی کودکان را با جزئیات بررسی کند؛ در حال حاضر تعداد زیادی اطلاعات متناقض در مورد استفاده کودکان از فناوری وجود دارد و از طریق تحقیقات مبتنی بر شواهد، این مرکز می‌تواند توصیه‌های روشنی را برای مربیان و والدین ارائه دهد.

از طریق این مرکز، استرالیا قادر خواهد بود به مسائل و مشکلات مربوط به کودکان خردسال و فناوری دیجیتال از جمله میزان استفاده از زمان صفحه نمایش، رسانه های اجتماعی و بازی‌های دیجیتالی و ایمنی آنلاین بپردازد و درک بهتری از نحوه زندگی به دست آورد.

منبع: farsnews

  انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 219

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما