محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 16
  • بازدید دیروز : 4
  • بازدید کل : 6673
  • عنوان اسلاید
  • عنوان اسلاید
  • عنوان اسلاید

نحوه یادآوری ایمیل در Outlook


همه ما این کار را انجام داده ایم همه ما ایمیلی را ارسال کرده ایم تا متوجه شویم که اشتباه شرم آور را در آن گنجانده ایم. یا حتی بدتر ، شما به طور تصادفی به پاسخ همه ضربه زده اید و اشتباه خود را به کل دفتر ارسال کرده اید. قبل از شروع وحشت و شرمساری یا خجالت کشیدن ، ما خبرهای خوبی برای شما داریم: بسیاری از مشتری های ایمیل به افراد این امکان را می دهند که ایمیل ها را پس از ارسال ارسال کنند.

نخستین مطالعه جهانی برای بررسی تأثیر فناوری بر کودکان

 

در این راهنما ، ما به طور خاص به شما یاد می دهیم که چگونه یک ایمیل را در Outlook ، سرویس ایمیل محبوب مایکروسافت فراخوانی کنید. اگر برای مدیریت ایمیل خود از Outlook استفاده می کنید ، مراحل ساده و قدم به قدم زیر را برای روشی آسان برای بازگرداندن آن ایمیل ها از حاشیه بررسی کنید.

اگر کاربر Gmail هستید ، می توانید ایمیل های موجود را نیز در آنجا فراخوانی کنید.

مراحل یادآوری ایمیل Outlook
مرحله 1: پوشه Sent Items خود را باز کنید و به دنبال ایمیلی که می خواهید بخاطر بسپارید باشید - باید در بالای لیست باشد. برای باز کردن کامل آن ، دوبار کلیک کنید.

مرحله 2: بالای پنجره را بررسی کنید و مطمئن شوید که در تب پیام قرار دارید. سپس به دنبال منوی کشویی (Actions) بروید. باید در کنار قوانین و گزینه های ایمیل در نوار وظیفه شما حرکت کند.


یادآوری پیام
مرحله 3: روی اقدامات انجام شده و به یادآوری این پیام کلیک کنید.

توجه: برای دسترسی به این گزینه به حساب Exchange نیاز دارید. همچنین توجه داشته باشید که بسته به سازمان شما ، برخی از سرپرستان ممکن است این گزینه را مسدود کنند.


مرحله 4: اکنون باید پنجره فراخوان را مشاهده کنید که به شما امکان می دهد بین حذف ساده نسخه های خوانده نشده پیام یا جایگزین کردن نسخه با یک پیام جدید که حاوی اطلاعات مناسب است ، انتخاب کنید. شما همچنین می توانید گزارشی راجع به موفقیت یا عدم موفقیت فراخوان ، به صورت دریافت کننده توسط گیرنده دریافت کنید. بر اساس وضعیت خود ، انتخاب های مناسب را انجام دهید و سپس OK را انتخاب کنید.

اگر پیام را حذف کردید ، تبریک می گوئید - شما آن نامه ایمیل شرم آور را از خواندن ذخیره کرده اید. اگر می خواهید آن را جایگزین کنید ، به مرحله 5 ادامه دهید.

Microsoft Outlook این پیام را به یاد بیاورید
مرحله 5: اگر پیام جایگزینی ایجاد کنید ، Outlook شما را به یک صفحه نمایش پیام نوشتن جدید منتقل می کند. هر زمان که آماده فرایند فراخوان هستید ، Send را انتخاب کنید.

توجه: اگر پیام فراخوان ارسال می کنید ، دقیقاً باعث نمی شود که ایمیل قدیمی شما ناپدید شود. ما کمی بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد. بخش زیر است ، اما برای اینکه پیام اصلی از بین نرود ، ممکن است گیرنده ابتدا پیام فراخوان را باز کند. به همین دلیل ممکن است ایده خوبی باشد که "URGENT" یا چیز مشابهی را در عنوان پیام فراخوان خود قرار دهید تا مطمئن شوید که قبل از ایمیل دیگر باز می شود.


چرا فراخوان ایمیل همیشه کار نمی کند
پست الکترونیک
شروع فرایند فراخوان به معنای کارایی شما نخواهد بود. با سرعت اینترنت امروز (مگر اینکه در یک منطقه مرده زندگی کنید) نامه الکترونیکی اشتباه احتمالاً منتظر در صندوق ورودی شخصی است که تعدادی از موارد ایجاد می کند. در اینجا عواملی وجود دارد که می تواند فراخوان شما را باطل کند - یا حداقل آن را پیچیده تر کند.


باز کردن پیام ها: اساساً ، اگر گیرنده ایمیل شما را باز کند ، نمی توانید آن را یادآوری کنید. گیرنده هنوز می تواند پیام فراخوان را دریافت کند و توجه داشته باشد که شما واقعاً می خواهید ایمیل اول را حذف کنید ، اما به هر حال در سیستم Outlook آنها باقی خواهد ماند. وقتی آن ایمیل باز شد ، همه شرطها خاموش است. به همین دلیل مهم عمل سریع است.
تغییر مسیرها به پوشه های دیگر: اگر پیام اول شما یک فیلتر را فعال کرد و به پوشه ای که صندوق ورودی نیست ، مجدداً مورد استفاده قرار گرفت ، پس یادآوری شما انجام نمی شود. خط پایین ، گزینه فراخوان فقط می تواند روی ایمیلهایی که در صندوق ورودی باقی مانده اند تأثیر بگذارد. اگر اولین پیام در جای دیگر منتظر است ، دیگر از بین نمی رود.
پوشه های عمومی: پوشه های عمومی می توانند همه چیز را پیچیده تر کنند زیرا اگر کسی اولین ایمیل شما را بخواند ، فراخوان شکست می خورد. مهم نیست که حساب گیرنده یا حساب کاربری ایمیل را به عنوان خوانده شده برچسب گذاری کند ، هنوز دیر شده است.
برنامه های ایمیل اضافی: عملکرد فراخوان برای کار با Outlook طراحی شده است. اگر به عنوان مثال برای شخصی که از Gmail استفاده می کند ارسال می کنید ، نمی توانید انتظار داشته باشید که گزینه فراخوان کار کند.

برنامه های تلفن همراه: اگر از تنظیمات Exchange ActiveSync برای Outlook در دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنید ، ممکن است گزینه فراخوان نیز کارایی نداشته باشد. این اتفاق می افتد زیرا سیستم در تلاش است نسخه های مختلف Outlook را همزمان با همگام سازی تغییر دهد و نمی تواند این روند را تکمیل کند ، به خصوص اگر دستگاه تلفن همراه شما آفلاین باشد.

ما می دانیم که به نظر می رسد بسیاری از مشکلات این ویژگی کوچک مفید در آن وجود دارد. راه حلی برای این snafus های احتمالی؟ اگر یادآوری شما فقط کار نمی کنند ، ما برای بهبود سناریو دو ایده برای شما داریم:

راه حل 1: عذرخواهی بنویسید. به غیر از اطمینان از اینکه قبل از ارسال ایمیل های خود را دوبار بررسی کنید ، این ساده ترین راه حل مشکل است. اگر به اشتباه به یک ایمیل / شخص اشتباهی نامه ارسال کرده اید و خیلی غم انگیز نبود ، بهتر است وقت خود را صرفه جویی کنید و روی یک یادداشت عذرخواهی سریع "اوه" بچرخید. این برای بیشتر افراد مفید است و می توانید از نگرانی در مورد آن متوقف شوید.


راه حل 2: ایمیل های خود را به تاخیر بیاندازید. اگر یک مورد پروانه ایمیل دارید یا همیشه مشغول پاسخگویی و ارسال انواع حساس تر اطلاعات هستید ، ممکن است بخواهید تاخیر در ایمیل های خود را در نظر بگیرید. 

منبع: digitaltrends

انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۸

نخستین مطالعه جهانی برای بررسی تأثیر فناوری بر کودکان


نخستین مطالعه جهانی در مورد تأثیر فناوری دیجیتال بر روی کودکان در دانشگاه صنعتی کوئینزلند استرالیا انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، نخستین مطالعه جهانی در مورد تأثیر فناوری دیجیتال بر روی کودکان در دانشگاه صنعتی کوئینزلند استرالیا (QUT) انجام خواهد شد.

دولت فدرال استرالیا به همین منظور ۳۴.۹ میلیون دلار برای تأسیس یک مرکز تحقیقاتی کمک می‌کند.

دن تاهان، وزیر آموزش و پرورش استرالیا روز گذشته گفت: مرکز جدید تعالی شورای تحقیقات استرالیا (ARC) قطب همکاری بین‌المللی برای اطلاع رسانی تأثیر استفاده از فناوری‌های دیجیتال بر کودکان در سراسر جهان خواهد بود.

تاهان تأکید کرد:‌ «فرزندان ما با دسترسی بی‌سابقه به فناوری در حال رشد هستند و باید تأثیر آن بر روی آنها را بهتر بفهمیم».

این مرکز جدید قرار است، اثرات فناوری دیجیتال بر روی کودکان را با جزئیات بررسی کند؛ در حال حاضر تعداد زیادی اطلاعات متناقض در مورد استفاده کودکان از فناوری وجود دارد و از طریق تحقیقات مبتنی بر شواهد، این مرکز می‌تواند توصیه‌های روشنی را برای مربیان و والدین ارائه دهد.

از طریق این مرکز، استرالیا قادر خواهد بود به مسائل و مشکلات مربوط به کودکان خردسال و فناوری دیجیتال از جمله میزان استفاده از زمان صفحه نمایش، رسانه های اجتماعی و بازی‌های دیجیتالی و ایمنی آنلاین بپردازد و درک بهتری از نحوه زندگی به دست آورد.

منبع: farsnews

انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۸

آیا سرویس اپل آرکید (Apple Arcade) ارزش خرید دارد؟


اپل در جریان برگزاری مراسم رونمایی از خانواده آیفون 11، سرویس اپل آرکید (Apple Arcade) را رسما معرفی کرد. اما آیا این سرویس می‌تواند موفق شود و آیا ارزش خرید خواهد داشت؟

 

سرویس اپل آرکید از 19 سپتامبر (28 شهریور) کار خود را آغاز کرده و برای خرید اشتراک آن، باید ماهیانه 4.99 دلار پرداخت کنید؛ البته فارغ از ماه اول که رایگان خواهد بود.

سرویس اشتراکی اپل، سیستمی مشابه نتفلیکس یا ایکس باکس گیم پس دارد. جایی که مشترکان با پرداخت پولی اندک، می‌توانند به یک مجموعه بزرگ از بازی‌های جدید و البته اختصاصی موبایل دست پیدا کنند. طبق اعلام اپل، این سرویس از ابتدا با بیش از 100 بازی جدید و انحصاری کار خود را آغاز می‌کند.

تاکنون بیش از 50 بازی برای این سرویس معرفی شده و باقی نیز به زودی معرفی خواهند شد اما اینجا مسئله کمیت مطرح نیست. اپل تعداد زیادی بازی را برای عرضه آماده کرده است اما آیا آن‌ها کیفیت لازم را خواهند داشت و اصلا ارزش‌اش را دارد که مخاطبان به خرید اشتراک این سرویس متقاعد شوند؟ چند بازی از این سرویس، آن‌ قدر جالب و هیجان انگیز خواهد بود که یک مخاطب اپل راضی شود برای انجام آن، ماهیانه نزدیک به 5 دلار پرداخت کند؟

آیا سرویس اپل آرکید (Apple Arcade) ارزش خرید دارد؟

بر اساس تریلرهایی که تاکنون مشاهده کرده‌ایم، تعدادی از این بازی‌ها امیدوارکننده به نظر می‌رسند و استودیوهایی آن‌ها را تولید کرده‌اند که تا پیش از این هم اعتماد مخاطبان را جلب کرده بودند. بازی‌هایی همچون Exit the Gungeon ،Rayman Mini ،ChuChu Rocket! Universe و غیره.اپل آرکید

بازی ChuChu Rocket! Universe دنباله‌ای بر یک بازی محبوب کنسول دریم کست به حساب می‌آید و در واقع یک اثر اکشن پازلی است که جای آن بر روی سیستم عامل اپل مناسب به نظر می‌رسد. بازی Exit the Gungeon نیز یک نسخه فرعی از بازی شوتر Enter the Gungeon است و در آن، شما باید از یک سیاه چال فرار کنید. بازی Various Daylight هم یک اثر نقش آفرینی ژاپنی از سازندگان عناوین محبوبی همچون Bravely Default و Octopath Traveler است.

بازی Rayman Mini بدون شک یک اثر برجسته به نظر می‌رسد. یک بازی پلتفرمر دو بعدی کاملا انحصاری که تنها در سرویس اپل آرکید در دسترس خواهد بود و آن حس و حال خوب بازی Rayman Legends را دارد، با این تفاوت که چندان چالش برانگیز به نظر نمی‌رسد.

این بازی‌ها مدعیان اصلی جذب مخاطب هستند اما بازی‌های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند مخاطبان زیادی را کنجکاو کنند، همانند بازی‌های Steven Universe: Unleash the Light ،Shantae and the Seven Sirens و Pacman: Party Royale.

از هر ژانری که انتظار داشته باشید، سرویس اپل آرکید چند بازی را برای شما تدارک دیده است. این را هم باید اضافه کنیم که تمامی بازی‌های این سرویس اختصاصی نبوده و تعدادی از آن‌ها را می‌توانید بر روی پلتفرم‌های دیگر نیز پیدا کنید. برای مثال، بازی The Pathless که توسط استودیوی Giant Squid Games ساخته شده، برای پلی استیشن 4 نیز منتشر خواهد شد. بازی Sayonara Wild Hearts از استودیوی Annapurna نیز علاوه بر سرویس مذکور، بر روی پی اس 4 نیز در دسترس است.

از نظر نام‌های بزرگ‌تر، شرکت سگا با بازی سونیک به میدان آمده است. بازی Sonic Racing که یک نسخه کوچک‌تر از بازی Team Sonic Racing به حساب می‌آید. دو بازی لگو نیز برای این سرویس معرفی شده‌اند. بازی Lego Brawls که ظاهرا یک بازی اکشن بتل رویال است و بازی Lego Arthouse که ظاهرا چیزی شبیه ماینکرفت خواهد بود.

اپل آرکید

از فرانچایزهای بزرگ که عبور کنیم، به بازی‌های اورجینال جالب‌تری می‌رسیم. همانند بازی Spidersaurs از استودیوی Way Forward که بازی Shantae را در کارنامه دارد و بازی Fantasian از هیرونوبو ساکاگوچی، سازنده مشهور مجموعه فاینال فانتزی.

اما آیا سیستم عامل آی او اس توانایی عرضه درست این بازی‌ها را دارد؟ به نظر می‌رسد که اکثر بازی‌های معرفی شده، مناسب گوشی‌های هوشمند باشند اما طوری ساخته شده‌اند تا به صفحه‌های کوچک محدود نباشند. به همین دلیل است که سرویس اپل آرکید بر روی تمامی دستگاه‌ها قابل اجرا است. شما می‌توانید آن‌ها را بر روی اپل تی وی یا مک، استریم کنید و یا بر روی آیفون یا آی پاد به انجام بازی بپردازید. این بازی‌ها همه جا قابل تجربه خواهند بود و گزینه استفاده از کنترلر خواهند داشت.

دسته‌های بازی دارای لایسنس MFI (شرکت‌هایی که از اپل مجوز دارند و نرم افزار یا سخت افزارهایشان با محصولات اپل سازگار است) از ابتدا توسط این سرویس پشتیبانی خواهند شد و قرار است پشتیبانی از دسته DualShock 4 نیز به آن اضافه شود. دسته‌های ترد پارتی دیگر نیز با این سرویس سازگار خواهند بود، البته به جز سرویس ایکس باکس وان. با اینکه پشتیبانی از دسته یک اتفاق مثبت به حساب می‌آید اما دو مشکل نسبتا کوچک ایجاد می‌کند. اپل یک دسته مخصوص برای اپل آرکید منتشر نخواهد کرد، در نتیجه یک پد استاندارد شده برای بازی‌ها وجود ندارد (دکمه‌های تعریف شده برای بازی‌های سرویس) و دوم اینکه اگر کسی بخواهد از کنترلر استفاده کند، به گزینه‌های ترد پارتی محدود خواهد شد.

با این تفاسیر، اکثر بازی‌ها از حالت تاچ اسکرین و دسته بهره خواهند برد. با این حال، هیچ اثری نمی‌تواند با ویژگی‌های اختصاصی گوشی‌های جدید آیفون هماهنگ شود، زیرا همه این بازی‌ها باید قابلیت اجرا بر روی اپل تی وی را داشته باشند. بازی‌های سرویس Apple Arcade شاید تجربه‌های موبایلی فوق العاده‌ای باشند اما وقتی به صفحه‌های بزرگ می‌رسیم، شاید آن‌ها به خوبی اجرا نشوند، همخوانی درستی نداشته باشند و یا اصلا آن تجربه مورد انتظار را به ارمغان نیاورند.

اپل آرکید

تعدادی از بازی‌های این سرویس، یک نسخه ناامید کننده از ایده‌هایی خواهند بود که نسخه بهترشان را بر روی پلتفرم‌های دیگر بازی کرده‌ایم. اما بازی‌هایی همچون The Pathless و Spidersaurs، توسط افراد خلاق و معتبری ساخته شده و البته ایده‌های تازه‌ای دارند. هنوز هیچ تضمینی برای کیفیت بازی‌های این سرویس وجود ندارد اما برخلاف سرویسی همچون ایکس باکس گیم پس، شما به تعداد زیادی بازی دسترسی خواهید داشت که تا پیش از این نام آن‌ها را نشنیده و با آن‌ها هیچ گونه آشنایی ندارید. این شاید برای بازی دوستان کنجکاو، کافی باشد تا حداقل از این سرویس برای یک ماه رایگان استفاده کنند.

همچنین مطالعه کنید:

بهترین موبایل های میان رده نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ معرفی شد

با تمامی چیزهایی که گفته شد، اگر بازی بر روی تلویزیون و دسته از اهداف اصلی شماست، فعلا از این سرویس دوری کنید، خصوصا اینکه به بازی‌های بزرگ آن در پلتفرم‌های دیگر نیز دسترسی خواهید داشت. اپل هرگز در زمینه بازی‌های موبایل عملکرد فوق العاده‌ای نداشته و باید کمی منتظر ماند و دید که وضعیت آن‌ها با این سرویس جدید چگونه پیش می‌رود. در چند سال اخیر، تنها همکاری با شرکت نینتندو و اثری همچون پوکمون گو برای اپل سودآور بوده است. اپل هنوز کم تجربه است و ورود به بازاری که در تسخیر غول‌ها است، بسیار سخت خواهد بود.

سرویس اپل آرکید هم‌اکنون در دسترس است و همان طور که ذکر شد، می‌توانید برای یک ماه به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

منبع: گجت نیوز

انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

بهترین موبایل های میان رده نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ معرفی شد


در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ شرکت های مختلف از موبایل های میان رده جالبی رونمایی کردند. در این نمایشگاه یک موبایل میان رده۵G و همچنین دستگاه میان رده دیگری با دوربین ۴۸مگاپیکسلی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک رادار، در نمایشگاه IFA۲۰۱۹ در برلین دستگاه ها و موبایل های زیادی رونمایی شدند. برخی از شرکت ها مانند سامسونگ، نوکیا و موتورلا از جدیدترین دستگاه های خود در نمایشگاه رونمایی کردند.

اما نکته مشترک در تمام موبایل های رونمایی شده در این نمایشگاه ارزان بودن آنها بود. درIFA۲۰۱۹ موبایل هایی رونمایی شدند که بیشتر اقشار مردم توانایی خرید آنها را دارند. درهمین راستا برخی از بهترین موبایل های رونمایی شده در IFA۲۰۱۹ را بررسی کرده ایم که در زیر با آنها آشنا می شوید:

سامسونگ گلکسی A۹۰ ۵G

این یکی از نخستین نمونه های ارزان موبایل ۵G به حساب می آید. البته قیمت آن به نسبت بالا است اما در مقایسه با موبایلهای ۵G دیگر بسیار ارزانتر است. این موبایل علاوه بر اتصال به شبکه اینترنت۵G ویژگی های جالبی دارد مانند نمایشگر AMOLED با کیفیت وضوح بالا، باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری و سه دوربین پشتی که یکی از آنها ۴۸ مگاپیکسل است.گلکسی A۹۰ ۵G مجهز به تراشه اسنپ دراگون ۸۵۵ است.

موتورلا وان زوم

شرکت موتورلا با سری موبایل های وان تلاش دارد طرفداران موبایل های میان رده را به خود جذب کند و جدیدترین دستگاه این سری نیز «موتورلا وان زوم» است. این دستگاه مجهز به ۴ دوربین پشتی است و کاربر می تواند عکس های خارق العاده ای با آن ثبت کند. نمایشگر موبایل ۶.۴ اینچی OLED است. در کنار این موارد از تراشه اسنپ دراگون ۶۷۵ در آن استفاده شده است.

نوکیا۷.۲

شرکت HMD Global که مالک برند نوکیا است در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ میلادی از دو موبایل میان رده جدید رونمایی کرد که یکی از آنها نوکیا۷.۲ بود. پشت دستگاه ۳ دوربین وجود دارد که یکی از آنها ۴۸ مگاپیکسلی است. این نخستین باری است که یکی از محصولات نوکیا با چنین دوربینی عرضه می شود. این موبایل مجهز به سیستم عامل اندروید وان است. همچنین در آن از پردازنده اسنپ دراگون ۶۶۰ استفاده می شود.

دیگر موبایل میان این شرکت «نوکیا۶.۲» است که مانند نوکیا۷.۲ نمایشگر ۶.۳ اینچی و باتری ۳۵۰۰ میلی آمپری دارد. دوربین اصلی «نوکیا۶.۲» ۱۶ مگاپیکسلی است. تراشه به کار رفته در این موبایل نیز اسنپ دراگون ۶۳۶ است.

سونی اکسپریا۵

شرکت سونی در ایفا۲۰۱۹ میلادی از موبایل اکسپریا۵ رونمایی کرد. این دستگاه پس از اکسپریا۱ عرضه شده و طراحی و مشخصات آن نیز مشابه است. اما هرچند ابعاد اکسپریا ۱ با موبایل اکسپریا۱۰ پلاس یکسان بود اما اکسپریا۵ ابعاد کوچکتری دارد و راحت تر در جیب جای می گیرد. بنابراین به نظر می رسد سونی با عرضه این دستگاه سری موبایل های کامپکت را دوباره به بازار عرضه می کند. اکسپریا۵ مجهز به سه دوربین پشتی است که یکی از آنها ۱۲ مگاپیکسلی است. همچنین در این دستگاه از اسنپ دراگون ۸۵۵ و بدنه ضد آب استفاده شده است. تمام این ویژگی ها در موبایل اکسپریا۱ نیز وجوددارد.اکسپریا ۵ همچنین مجهز به نمایشگر OLED و ۶.۱ اینچی است. در این دستگاه از باتری ۳۱۴۰ میلی آمپرساعتی استفاده شده است.

ال جی G۸X ThinQ

موبایل جدید ال جی دو نمایشگر دارد . هرچند نمایشگر این دستگاه چندان جالب توجه نیست و طراحی آن کمی حجیم به نظر می رسد اما وجود دو نمایشگر آن را از بقیه موبایل ها متمایز کرده است. این دستگاه نمایشگر ۶.۴ اینچی OLED دارد.همچنین دستگاه مجهز به حسگر اثر انگشت است که زیر نمایشگر نصب شده است.

منبع: مهر

انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

چگونه کارخانه لپ تاپ HP خود را ریست فکتوری کنیم


در بعضی مواقع ، شما ممکن است لازم باشد کامپیوتر ویندوز خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. شاید شما به بدافزار فرار کرده اید و به یک شروع تازه نیاز دارید ، یا شاید قصد دارید رایانه خود را بفروشید و آن را تمیز کنید.

به هر دلیلی ، ما به شما نشان خواهیم داد که چه کاری انجام دهید. در اینجا نحوه تنظیم مجدد لپ تاپ HP خود را نشان می دهد.

 

اول: فراموش نکنید که از نسخه پشتیبان تهیه کنید!

قبل از تنظیم مجدد کارخانه ، باید اطمینان حاصل کنید که از فایلهای خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. در بیشتر موارد ، انجام تنظیم مجدد کارخانه ، تمام داده ها را از دستگاه شما خارج می کند.

با استفاده از مدیر بازیابی ، لپ تاپ HP خود را مجدداً تنظیم کنید

تا سال 2018 ، کامپیوترهای HP با ابزاری به نام HP Recovery Manager آمده بودند. شما می توانید از این روش برای بازگرداندن لپ تاپ به تنظیمات پیش فرض آن استفاده کنید ، اما این مورد با چند شرط همراه است. برای دیدن نصب آن ، منوی Start را باز کرده و Recovery Manager را جستجو کنید.

اگر آن را مشاهده نکنید ، ممکن است رایانه شما خیلی جدید باشد و بنابراین نرم افزار را شامل نمی شود. همچنین اگر پارتیشن HP Recovery را در هارد دیسک سیستم خود حذف کرده اید ، نمی توانید از این گزینه استفاده کنید. سرانجام ، ابزارهای بازیابی HP فقط برای نسخه ویندوزی که رایانه شما با آن کار می کند کار می کنند. بنابراین ، اگر لپ تاپ خود را با ویندوز 8.1 خریداری کرده اید و بعداً به ویندوز 10 ارتقا داده اید ، نمی توانید از این ابزار استفاده کنید.

 

در صورت تحقق این شرایط ، می توانید از HP Recovery Manager استفاده کنید تا رایانه شخصی خود را به حالت پیش فرض خود برگردانید. برنامه شما را از طریق فرآیند ، از جمله تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های خود ، در ابتدا طی می کند. پس از اتمام ، می توانید دوباره ویندوز را تنظیم کنید.

برای کمک به این فرآیند به صفحه HP در مدیر بازیابی و فیلم زیر پشتیبانی HP مراجعه کنید. اگر رایانه شما مدیر بازیابی ندارد ، HP توصیه می کند از گزینه های داخلی ویندوز (تحت پوشش زیر) استفاده کنید.

 

با استفاده از گزینه های قبل از بوت شدن ، لپ تاپ HP را بازنشانی کنید

اگر نمی توانید به طور عادی به ویندوز بوت شوید ، یا مدیر بازیابی را در دسترس ندارید ، می توانید به گزینه های پیش بوت مراجعه کنید. هنگامی که لپ تاپ خود را راه اندازی می کنید ، برخی از متن های روی صفحه را مشاهده می کنید که به شما می گوید چه کلیدهایی را باید برای دسترسی به محیط راه اندازی فشار دهید. در لپ تاپ HP من ، این کلید Esc است ، اما ممکن است برای شما متفاوت باشد.

به محض اینکه کامپیوتر خود را بوت کردید ، سریع دکمه را فشار دهید تا به یک صفحه گزینه بپرد. ممکن است یک کلید مشاهده کنید که به نوعی گزینه بازیابی بازیابی باشد. در لپ تاپ خود ، ابتدا برای دسترسی به منوی تنظیم BIOS ، مجبور شدم F10 را فشار دهم

بعد از این ، در قسمت Security ، گزینه ای با نام Secure Erase را پیدا کردم. این به شما امکان می دهد کل هارد دیسک را پاک کنید ، برای زمانی که می خواهید رایانه خود را از بین ببرید ، مفید است.

مراقب آنچه در اینجا انتخاب می کنید باشید. ممکن است رایانه شما گزینه ای برای نصب مجدد ویندوز از طریق این فهرست را نداشته باشد. گزینه فوق Secure Erase هارد دیسک را تمیز می کند ، به این معنی که باید خودتان مجدداً ویندوز را نصب کنید.

گزینه های تنظیم مجدد کارخانه ویندوز 10

اگر نمی خواهید از هر یک از روشهای فوق استفاده کنید ، یا متوجه شوید که آنها کارایی ندارند ، می توانید به گزینه های تنظیم مجدد جهانی در ویندوز 10 مراجعه کنید. مهم نیست که چه نوع لپ تاپی دارید ، می توانید از آنها استفاده کنید. رایانه شما به حالت پیش فرض خود برگشته است.

راهنمای همه ما را برای تنظیم مجدد کارخانه رایانه ویندوز 10 برای همه آنچه را که باید در این مورد بدانید ببینید. می توانید از تنظیم مجدد این گزینه های رایانه ای در تنظیمات استفاده کنید ، گزینه های راه اندازی پیشرفته را برای راه اندازی مجدد در یک محیط بازیابی یا حتی نصب مجدد ویندوز با رسانه نصب باز کنید.

 

منبع: makeuseof.com

انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۸

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما